17 Dub 26.9. Jídlo ve světě našich emocí – Michaela Pavlíková

V dnešní době je poměrně obtížné najít člověka, který má k jídlu naprosto svobodný a pohodový vztah. Většina lidí jídlo z nějakého důvodu „řeší“. Bojí se, že po určitých jídlech přiberou nebo onemocní. Případně je trápí to, že jídlem tlumí sílu svých emočních prožitků, tedy takzvaně „zajídají své emoce“. Nebo je sužuje fakt, že neumí najít správnou míru a přejídají se. A to jsou jen ty nejčastější potíže, kterými se se svými klienty zabývá „průvodkyně vztahem k jídlu a tělu“ Míša Pavlíková.

Míša věří, že je na čase svůj postoj k jídlu přehodnotit. Věří, že jídlo je tu proto, aby nám jednak zajistilo schopnost fungovat v tomto životě, ale také proto, aby nám dodalo pocity radosti, klidu a uspokojení, které potřebujeme stejně tak nutně. Zkuste právě takový postoj získat – tento seminář má za cíl vám v tom pomoci.

Budeme společně hledat cestu, jak se s jídlem spřátelit a přestat ho „řešit“ – přesně tak, jak jsme to všichni měli jako malé děti! Každý z nás se narodil s pozitivním vztahem k jídlu, a tak se máme k čemu vracet. Míša vám předá své zkušenosti ze studia i praxe a vyzkoušíte si to i na vlastní kůži, abyste neodcházeli jen plní informací, ale i s prožitkem. Dostatek prostoru bude i pro vaše individuální sdílení a diskusi ve skupině lidí, kteří se zabývají tím samým, co vy.

LEKTORKA

Mgr. Michaela Pavlíková – průvodkyně vztahem k jídlu a tělu, koučka s výcvikem z Institute for the Psychology of Eating v USA, překladatelka knihy Pomalá dieta, její vášní je tlumočit lidem signály, které k nim vysílá jejich vlastní tělo

Cena: 400 Kč

Čas: 18:00 – 21:00

Rezervace nutná.