Chcete se zapsat do kurzu? Vyberte si ten svůj, rezervujte ho na info@thinkyoga.cz a počkejte na instrukce k platbě.  

Každý z nás byl na lekci jógy poprvé a měl spoustu otázek.
Následující článek vznikl proto, aby zodpověděl ty vaše.

JAKÝ TYP JÓGY VYBRAT?

Existuje nepřeberné množství druhů jógy. Každý z nás je jiný a co jednoho nadchne, může druhého zcela odradit. Neváhejte zavolat do studia, rádi vám poradíme.

KURZ NEBO DROP-IN?

Jógový kurz
je ucelený balíček jógových lekcí, které na sebe navazují. Na kurz chodíte se stejnou skupinou lidí, společně se učíte, vzájemně si pomáháte, motivujete se. Je zajímavé sledovat postupné sžívání celé skupiny, kolektivní dynamiku a nově vznikající přátelství.Kurz je vhodný pro ty, kteří mají rádi systematičnost a soustavnou práci.

Drop-in
je typ lekce, na kterou můžete chodit nepravidelně, bez rezervace. Protože se na lekci vždy sejdou lidé od začátečníků až po velmi pokročilé, snažíme se najít zlatý střed.

S JAKÝM PŘEDSTIHEM NA LEKCI PŘIJÍT?

Přijďte 15 minut dopředu, abyste se mohli v klidu převléct, seznámit se s lektorem a zeptat se na vše, co vás zajímá.

CO POTŘEBUJI?

Vlastně jen pohodlné oblečení, které dýchá a neomezuje v pohybu. Jóga se cvičí na speciálních neklouzavých podložkách – jógamatkách, ale tu si můžete zapůjčit ve studiu. Až pokud józe propadnete, stojí za to zvážit koupi své vlastní, s výběrem vám určitě pomůžeme.
Jóga se cvičí naboso, chceme být vždy v plném kontaktu se zemí, vnímat všemi smysly.

Nenoste do sálu láhve  s vodou, během lekce nepijeme. Prohloubeným dechem zahříváme tělo a voda by ho ochlazovala, navíc při jógových pozicích často stlačujeme a protahujeme břišní stěnu, což voda v žaludku znepříjemňuje.

JE NĚJAKÁ JÓGOVÁ ETIKETA?

Pro mnohé z nás je jógová lekce jedinou částí dne, kde můžeme být sami se sebou, proto zachováváme na místě, kde praktikujeme, ticho. Stejně tak po skončení lekce opouštíme sál v tichosti, aby ti, kteří chtějí, mohli dál pokračovat v relaxaci nebo v praxi. Je důležité  vedět, že jóga není soutěž, tudíž nevyhraje ten, kdo zvedne nohu výš. Své ego nechte přede dveřmi a zkuste si lekci prostě užít sami se sebou, prodýchat, zůstat přítomni. Každá pozice je dosažitelná, pro někoho zítra pro někoho za rok, každopádně nejvíce se naučíte na cestě, ne v cíli.

O TELEFONECH

Mobil z lekcí vynechejte, jste tam sami pro sebe. Ujistěte se vždy, že jste vypnuli zvuk, není dobré narušit ostatním relaxaci mobilním vyzváněním (veřte tomu nebo ne, všichni vám zavolají přesně v okamžiku meditace) :-)

JAK ČASTO CHODIT?

Jedna hodina týdne s naším tělem a myslí žádné zázraky neudělá, proto se snažte praktikovat několikrát v týdnu (ať už ve studiu nebo doma). I 15 minut denně znamená mnoho.

A už přijďte, těšíme se na vás.