18.- 20.7. Prana Vashya yoga, pranayama, záklony - Katka Nováková

Rezervace nutná.
Cena: 450 Kč
 

Než jsem se poprvé vydala za učitelem Vinayem Kumarem, mnoho let jsem praktikovala Ashtanga Vinyása yogu. Nový Systém PVY a samotný přístup Vinaye Kumara ke svým žákům znamenal pro mne velkou změnu. Poznání, které přicházelo a stále přichází skrze praktikování PVY je hluboké a na mnoha úrovních. Během minulých osmi let jsem absolvovala 4 měsíční pobyty v Indické Shale Vinaye Kumara, a uspořádala pro Vinaye tři mezinárodní semináře v mém bývalém studiu - OM Yoga.

Zásadním převratem pro mne bylo poznání jiné kvality dechu, která i do náročné fyzické praxe asán dává lehkost a jemnost, která obrací  tělo 'up side dow':-) a vede nás z úrovně fyzické přes mentální dál do jemnohmotných.

Tato praxe je hluboce léčivá ...JÓGA JE DECH.. nemohu jinak, než předávát dál.. Lokah Samastah Sukhino Bhavantu♡

Během semináře se seznámíte:  

- se sestavou Prana Vashya yogy - dynamickým a poměrně fyzicky náročným cvičením, které je provázeno klidnou pranajámou a stává se tak  klidné, vzdušné,  pozorné.

- s Pranajámou - dechovou technikou, tento koncept pranajámy  pracuje s energetikou organizmu a meditační pozorností, zvyšuje dechovou kapacitu a učí nás oddělenost dechových svalů od svalů pohybového aparátu... tedy oddělenost pohybu těla od pohybu mysli.

- Záklony - důležitý moment pro zdraví páteře, hrdníku a ramen. Uvolníme páteř do záklonů a naučíme se principy záklonových pozic, tak jak je učí mistr záklonů Vinay Kumar v jihoindickém Mysore.

Kurz je prvotně určen pro lidi, kteří mají jógové zkušenosti, ideálně pro ty, co pravidelně praktikují, či jógu vyučují. Není vhodný pro lidi se závažnějšími pohybovými problémy.

Časový rozvrh:
 

3 lekce denně :
6:30 - 8:00 výuka první série PVY
16:00 - 16:45 pránajama podle systému PVY
16:45 -18:45 záklony - uvolnění páteře a těla skrze energii dechu

Rezervace nutná
Cena celého 3 denního bloku: 3.500 Kč
Cena 1 lekce: 450 Kč

Pár slov o mé cestě jógy...            

Jsem svým založením spíše intuitivní typ člověka, rysy intelektuála byste u mne marně hledali. Mám ráda pohyb, tanec, přírodu, fyzickou aktivitu, proto mne vždy přitahovaly dynamické směry praktikování jógových asán. Velmi brzy jsem se dostala k Vinyása Ashtanga józe, kterou jsem se učila na workshopech úžasných Ashtangových legend jako je Dalibor Štědroňský, Nancy Gilgof, Danny Paradise, Andrew Appler. Dalším krokem na cestě byl měsíc studia u Rolfa Naujokata a poté jsem si udělala Teacher Training TTC u Kamala Singha v severoindickém Rishikeshi.  

Stále jsem však něco v asánové praxi postrádala, pozice byly pro mne příliš strnulé a nenacházela jsem odpovědi, jak se v pozici dostat sama dál, bez adjustmentu zvenčí..dostávala jsem sílu a do jisté míry i flexibilitu, ale byla tam stále strnulost .. A pak ke mně v Rishikeshi přistoupil úžasný Boris Záhumenský , v té době asistent Kamala Singha, a řekl mi: "..no to musíš s nádechem udělat tohle a s výdechem tohle.."  Byla jsem ohromená, fungovalo to a já jsem najednou věděla co v pozici dělat, jak jít dál a sama, strnulost se vytrácela. Už tam jsem věděla, že má další cesta zamíří za učitelem Prana Vashya yogy Vinayem Kumarem do jihoindického Mysore .. a tam se mi cesta jógy propojila .. tělo dech mysl .. mé vnímání a život se začal měnit..a přišli další drazí učitelé. 

V Prana Vashya yoga Shale u Yogacharii Vinaye Kumara jsem studovala čtyřikrát - 2013, 2015, 2017 a 2019.. a cesta nekončí..

Cítím velkou vděčnost za to, kde se nalézám a jakými  lidmi jsem obklopena, možnost předávání tohoto hlubokého systému je má láska, má rodost, můj život.. 

Více na http://jogapruhonice.cz/o-nas/

Namasthe

Kateřina Nováková


26.4. Síla archetypů ženské duše Prožitkový workshop s Ingrid Tůmovou

26.4. Síla archetypů ženské duše Prožitkový workshop s Ingrid Tůmovou

8. a 9. 6. Úvod do Rozvahy pohybu s Matejom Jurenkom

8. a 9. 6. Úvod do Rozvahy pohybu s Matejom Jurenkom

Matěj Jurenka - mezinárodně uznávaný učitel jógy, který působil několik let v Šanghaji a na Bali přijede podruhé do ČB. Nenechte su ujít jeho inspirativní metodu.

29.11. Tradiční tantra jóga - Helena Březinová

29.11. Tradiční tantra jóga - Helena Březinová

Tradiční tantra jóga je prastará a léčivá kombinace asán, dechových cvičení a meditace. Klademe důraz na jemné a nenásilné provádění pozic, koncentrací rozšiřujeme naše vnímání tělesné vitální energie a všech vnitřních procesů.

Ke čtení

CHCI JÍST JEN KDYŽ MÁM HLAD

CHCI JÍST JEN KDYŽ MÁM HLAD

Setkávám se s názorem, že je jakýmsi ideálem dosáhnout tohoto stavu – jíst jen a pouze tehdy, když máme fyzický vjem hladu.