3.9 Prana Vashya yoga, pranayama, záklony - Katka Nováková

Rezervace nutná.
Cena: 1000 Kč
 

Než jsem se poprvé vydala za učitelem Vinayem Kumarem, mnoho let jsem praktikovala Ashtanga Vinyása yogu. Nový Systém PVY a samotný přístup Vinaye Kumara ke svým žákům znamenal pro mne velkou změnu. Poznání, které přicházelo a stále přichází skrze praktikování PVY je hluboké a na mnoha úrovních. Během minulých osmi let jsem absolvovala 4 měsíční pobyty v Indické Shale Vinaye Kumara, a uspořádala pro Vinaye tři mezinárodní semináře v mém bývalém studiu - OM Yoga.

Zásadním převratem pro mne bylo poznání jiné kvality dechu, která i do náročné fyzické praxe asán dává lehkost a jemnost, která obrací  tělo 'up side dow':-) a vede nás z úrovně fyzické přes mentální dál do jemnohmotných.

Tato praxe je hluboce léčivá ...JÓGA JE DECH.. nemohu jinak, než předávát dál.. Lokah Samastah Sukhino Bhavantu♡

Během semináře se seznámíte:  

- se sestavou Prana Vashya yogy - dynamickým a poměrně fyzicky náročným cvičením, které je provázeno klidnou pranajámou a stává se tak  klidné, vzdušné,  pozorné.

- s Pranajámou - dechovou technikou, tento koncept pranajámy  pracuje s energetikou organizmu a meditační pozorností, zvyšuje dechovou kapacitu a učí nás oddělenost dechových svalů od svalů pohybového aparátu... tedy oddělenost pohybu těla od pohybu mysli.

- Záklony - důležitý moment pro zdraví páteře, hrdníku a ramen. Uvolníme páteř do záklonů a naučíme se principy záklonových pozic, tak jak je učí mistr záklonů Vinay Kumar v jihoindickém Mysore.

Kurz je prvotně určen pro lidi, kteří mají jógové zkušenosti, ideálně pro ty, co pravidelně praktikují, či jógu vyučují. Není vhodný pro lidi se závažnějšími pohybovými problémy.

Časový rozvrh:
 
7:00-9:00 série pvy
9:00-10:00 pranajama 
16:00-18:00 záklony a uvolnění těla

Pár slov o mé cestě jógy...            

Jsem svým založením spíše intuitivní typ člověka, rysy intelektuála byste u mne marně hledali. Mám ráda pohyb, tanec, přírodu, fyzickou aktivitu, proto mne vždy přitahovaly dynamické směry praktikování jógových asán. Velmi brzy jsem se dostala k Vinyása Ashtanga józe, kterou jsem se učila na workshopech úžasných Ashtangových legend jako je Dalibor Štědroňský, Nancy Gilgof, Danny Paradise, Andrew Appler. Dalším krokem na cestě byl měsíc studia u Rolfa Naujokata a poté jsem si udělala Teacher Training TTC u Kamala Singha v severoindickém Rishikeshi.  

Stále jsem však něco v asánové praxi postrádala, pozice byly pro mne příliš strnulé a nenacházela jsem odpovědi, jak se v pozici dostat sama dál, bez adjustmentu zvenčí..dostávala jsem sílu a do jisté míry i flexibilitu, ale byla tam stále strnulost .. A pak ke mně v Rishikeshi přistoupil úžasný Boris Záhumenský , v té době asistent Kamala Singha, a řekl mi: "..no to musíš s nádechem udělat tohle a s výdechem tohle.."  Byla jsem ohromená, fungovalo to a já jsem najednou věděla co v pozici dělat, jak jít dál a sama, strnulost se vytrácela. Už tam jsem věděla, že má další cesta zamíří za učitelem Prana Vashya yogy Vinayem Kumarem do jihoindického Mysore .. a tam se mi cesta jógy propojila .. tělo dech mysl .. mé vnímání a život se začal měnit..a přišli další drazí učitelé. 

V Prana Vashya yoga Shale u Yogacharii Vinaye Kumara jsem studovala čtyřikrát - 2013, 2015, 2017 a 2019.. a cesta nekončí..

Cítím velkou vděčnost za to, kde se nalézám a jakými  lidmi jsem obklopena, možnost předávání tohoto hlubokého systému je má láska, má rodost, můj život.. 

Více na http://jogapruhonice.cz/o-nas/

Namasthe

Kateřina Nováková


6.10. Kurz jógy pro muže s Michalem Gajdošíkem

6.10. Kurz jógy pro muže s Michalem Gajdošíkem

Myslíte, že jóga je jen pro ženy? Přijďte se přesvědčit, že i pro muže jóga přináší spoustu benefitů: posílí a protáhne tělo, zmírní stres a uvede vás do pohody.

1.10. Yin Yang flow na téma elementu Země - Veronika Carmanová

1.10. Yin Yang flow na téma elementu Země - Veronika Carmanová

Veroniku Carmanovou není třeba představovat. v říjnu vás provede Yin&Yang flow jógou na téma elementu Země, vysvětlí meridiány a pozice, které s tímto tématem souvisí.

9.6. Inspirativní náměty pro nahlížení současnosti - Irena Kovářová

9.6. Inspirativní náměty pro nahlížení současnosti - Irena Kovářová

Současná doba nese množství otázek. Je vše jen náhoda nebo existují nějaké vyšší zákonitosti, které ovlivňují dění na Zemi? Je každá etapa existence Země zcela jiná nebo fungují určité cykly, které se pravidelně opakují?

Ke čtení

CHCI JÍST JEN KDYŽ MÁM HLAD

CHCI JÍST JEN KDYŽ MÁM HLAD

Setkávám se s názorem, že je jakýmsi ideálem dosáhnout tohoto stavu – jíst jen a pouze tehdy, když máme fyzický vjem hladu.