Hormonální jóga - Marcela Velková

Rezervace nutná

Čas: 9:00 - 18:00
Cena: 2600 Kč
 


Hormonální jógová terapie (HJT)

Autorkou je Dinah Rodrigues ́(93 let), jógová terapeutka, která vystudovala filozofii a psychologii na
Univerzitě v Sao Paulu v Brazílii. HJT vytvořila na základě mnoholetého vlastního studia, praktikování a vyučování hathajógy. Tak vznikla sestava cvičení, která vychází z fyziologie a využívá jógové techniky.
Cílem této terapie je pomoci ženám, které trpí důsledky nevyvážené či snížené hladiny hormonů. Vzhledem k tomu, že se hladina hormonů v těle ženy začíná snižovat cca od 35-ti let, paní Dinah doporučuje začít se cvičením již v tomto věku.
Hormonální jóga také pomáhá mladším ženám, které trpí PMS, bolestivou menstruací, polycystickými vaječníky a některými příčinami neplodnosti.
Další potíže, se kterými vám může HJT pomoci jsou bolesti kloubů a hlavy, migrény, nepravidelná menstruace, únava, podrážděnost, úzkosti a strachy, emoční nestabilita, deprese, nespavost, padání vlasů, inkontinence, snížená činnost štítné žlázy, suchá kůže, lámavé nehty, nízké libido, osteoporóza, pomalé myšlení, návaly, cysty, myomy.
Hormonální jógu mohou cvičit i ženy po menopauze a zvýšit si tak hladinu hormononů, především estrogenu, v těle. Proč je estrogen tak důležitý? Pomáhá ženy chránit před osteporózou, aterosklerózou (usazování tukových látek na vnitřní straně tepen), pozitivně působí na syntézu, zrání a produkci
kolagenu, který udružuje sliznice a kůži.

Jak funguje?
Hladina hormonů v těle je závislá na jejich vyvážené produkci žlázami s vnitřní sekrecí. Hormonální jóga pracuje s celým tělem, nejvíce se však zaměřuje na aktivaci těchto žláz, tj.vaječníků, štítné žlázy, hypofýzy, příštítných tělísek a nadledvinek. Hormonální jóga je dynamický druh jógy, proto přináší rychlé výsledky. Hladina hormonů v těle se vyrovnává.
Využívá dynamické ásány z hatha a kundaliny jógy, dechová cvičení – pránájáma, mudry, bandhy a tibetské techniky práce se světlem.
Cvičení není náročné ani pro ty, které nemají zkušenosti s jógou. Při pravidelném cvičení, 3-4x týdně 30minut, si je snadno osvojíte.

Rezervace nutná.
Cena: 2 600 Kč