Hormonální jóga - Marcela Velková

Rezervace nutná

Čas: 9:00 - 18:00
Cena: 2600 Kč
 


Hormonální jógová terapie (HJT)

Autorkou je Dinah Rodrigues ́(93 let), jógová terapeutka, která vystudovala filozofii a psychologii na
Univerzitě v Sao Paulu v Brazílii. HJT vytvořila na základě mnoholetého vlastního studia, praktikování a vyučování hathajógy. Tak vznikla sestava cvičení, která vychází z fyziologie a využívá jógové techniky.
Cílem této terapie je pomoci ženám, které trpí důsledky nevyvážené či snížené hladiny hormonů. Vzhledem k tomu, že se hladina hormonů v těle ženy začíná snižovat cca od 35-ti let, paní Dinah doporučuje začít se cvičením již v tomto věku.
Hormonální jóga také pomáhá mladším ženám, které trpí PMS, bolestivou menstruací, polycystickými vaječníky a některými příčinami neplodnosti.
Další potíže, se kterými vám může HJT pomoci jsou bolesti kloubů a hlavy, migrény, nepravidelná menstruace, únava, podrážděnost, úzkosti a strachy, emoční nestabilita, deprese, nespavost, padání vlasů, inkontinence, snížená činnost štítné žlázy, suchá kůže, lámavé nehty, nízké libido, osteoporóza, pomalé myšlení, návaly, cysty, myomy.
Hormonální jógu mohou cvičit i ženy po menopauze a zvýšit si tak hladinu hormononů, především estrogenu, v těle. Proč je estrogen tak důležitý? Pomáhá ženy chránit před osteporózou, aterosklerózou (usazování tukových látek na vnitřní straně tepen), pozitivně působí na syntézu, zrání a produkci
kolagenu, který udružuje sliznice a kůži.

Jak funguje?
Hladina hormonů v těle je závislá na jejich vyvážené produkci žlázami s vnitřní sekrecí. Hormonální jóga pracuje s celým tělem, nejvíce se však zaměřuje na aktivaci těchto žláz, tj.vaječníků, štítné žlázy, hypofýzy, příštítných tělísek a nadledvinek. Hormonální jóga je dynamický druh jógy, proto přináší rychlé výsledky. Hladina hormonů v těle se vyrovnává.
Využívá dynamické ásány z hatha a kundaliny jógy, dechová cvičení – pránájáma, mudry, bandhy a tibetské techniky práce se světlem.
Cvičení není náročné ani pro ty, které nemají zkušenosti s jógou. Při pravidelném cvičení, 3-4x týdně 30minut, si je snadno osvojíte.

Rezervace nutná.
Cena: 2 600 Kč

Ke čtení

The Yogic Psychology of the Varna system - Yogita Karpate

The Yogic Psychology of the Varna system - Yogita Karpate

From the first article in this series, we know that the Indian caste system is based on “Varna and Jaatis” and that this concept was put together by the Rishis. But how did they do it?