VYBER SI SVOU JÓGU

Chcete se zapsat do kurzu? Vyberte si ten svůj, rezervujte ho na info@thinkyoga.cz
a počkejte na instrukce k platbě.  

ASHTANGA
JÓGA

Ashtanga jóga je dynamickým směrem  jógy, který modernímu světu předstvil Pattabi Jois. Lekce ashtangy jsou fyzicky náročnější, dávají tělu sílu a pružnost, efektivně ho zbavují toxinů. Jde o systém, pro nějž je příznačné řazení ásan v pevném sledu, propojení dechu s pohyby těla (vinyasa), směřování pohledu na určité místo (drishti) a uzamknutí energetických zámků (bandhy). Tradičně se Ashtanga praktikuje tzv. Mysore stylem, kdy každý cvičí sestavu ásan sám v rychlosti svého dechu a učitel dává adjustmenty - dopomoce.

HATHA
JÓGA

Lekce hatha jógy jsou vhodné pro ty, kteří s jógou začínají. V popředí zájmu je praktikování jógových pozic (ásan) a dechových cvičení (pranajáma). Díky pomalejšímu provádění ásan a správnému dýchání posilujeme a čistíme tělo, zklidňujeme mysl. Hatha jóga si klade za cíl ozdravit lidský organizmus jako celek, vytvořit rovnováhu a harmonii mezi tělem, duší a duchem a připravit tak na spirituální cestu.     


 

JIN
JÓGA

Jin jóga spojuje jogínskou a taostickou tradici a je považována za praxi klidné síly. Většina forem jógy praktikované v západním světě je spíše jangové povahy – v centru jejich pozornosti stojí práce se svaly a snaha o dosažení určité formy. Jin jóga se soustředí na práci s měkkými pojivovými tkáněmi, pozice drží několik minut bez důrazu na jejich formu.

JÓGA
PRO ŽENY

Lekce Jógy pro ženy jsou ideální pro široké spektrum žen. Jedná se o jemnější formu hatha jógy s prvky Jin jógy. Tyto lekce jsou navrženy tak, aby mírnily potíže jako: premenstruační syndrom, bolestivá menstruace, bolesti ve spodní části zad a psychická nepohoda či napětí. Během lekcí se naučíte aktivovat pánevní dno a používat speciální dechové techniky, tím se podpoří benefity jednotlivých ásan.

JÓGOVÁ TERAPIE

Cílem jógové terapie stejně jako jógy samotné je propojenost. V jógové terapii nám mohou pomoci základní principy vývojové kineziologie - pohyb musí mít jasný úmysl a musí vycházet ze správné opory. V lekcích jógové terapie procházíme pozicemi a snažíme se vnímat jemné změny, které během pohybu nastávají, učíme se poznat vlastní tělo jakoby zvnitřku. Cvičení je vhodné pro všechny začátečníky, ale i pro pokročilé jogíny, kterým může pomoci najít v jejich praxi lehkost, kterou správné nastavení těla přirozeně přináší.


 

JÓGA PRO TĚHOTNÉ

 Tyto lekce jsou plně přizpůsobeny nastávajícím maminkám. Praktikujeme ve stylu hatha jógy, jemnějším tempem. Jóga se doporučuje cvičit od 3. měsíce těhotenství, první návštěvě by vždy měla předcházet konzultace s ošetřujícím lékařem.


 

JÓGA PRO SENIORY

Jedná se o lekce hatha jógy speciálně uzpůsobené lidem vyššího věku. Jemnými pohyby se učíme vracet se zpátky do svého těla, obnovitnost a vitalitu. Velkou část lekce věnujeme práci s dechem, neboť dech znamená život.

KUNDALINÍ
JÓGA

Kundaliní jóga je ucelený systém cvičení, který zápanímu světu představil v roce 1969 mistr Yogi Bhajan. Po tisíce let byla tato věda a technologie uchovávána v tajnosti a předávána z mistra na vybraného učně pouze ústní formou. V dnešní době se vyučuje v téměř nezměněné podobě.

Hodina je určena lidem každé věkové skupiny, neboť se zde nepraktikují složité asány, spíše jednoduché cviky. Ty jsou účelně a s důrazem na přesnost sestaveny do tzv. kryie. Kriya je sladěný systém skládající se z pohybů, zvuku, pranayamu, muder, soustředění se a meditace, který automaticky vede energie v těle a mysli ke specifickému výsledku neboli změně vědomí.

.

JÓGA
PRO DĚTI

Tyto lekce dětem hravou formou představují hloubku jógy. Děti se učí skrze jógové ásany zacházet s tělem, díky práci s dechem koncentrují svou mysl a poznávají své emoce. V každé lekci je vyčleněn i čas na kreativní činnost.

MÁTE VYBRÁNO?

Víme, že při výběru se občas není o co opřít, nepomáhají slova, ale zkušenost. Proto bude nejsnazší si lekci přijít, vyzkoušet nebo nám zavolejte a my vám rádi poradíme.

JAK ZAČÍT

Každý z nás byl na lekci jógy poprvé a měl spoustu otázek.
Následující text vznikl proto, aby zodpověděl ty vaše.

JAKÝ TYP JÓGY VYBRAT?

Existuje nepřeberné množství druhů jógy. Každý z nás je jiný a co jednoho nadchne, může druhého zcela odradit. Neváhejte zavolat do studia, rádi vám poradíme.

KURZ NEBO DROP-IN?

Jógový kurz
je ucelený balíček jógových lekcí, které na sebe navazují. Na kurz chodíte se stejnou skupinou lidí, společně se učíte, vzájemně si pomáháte, motivujete se. Je zajímavé sledovat postupné sžívání celé skupiny, kolektivní dynamiku a nově vznikající přátelství.Kurz je vhodný pro ty, kteří mají rádi systematičnost a soustavnou práci.

Drop-in
je typ lekce, na kterou můžete chodit nepravidelně, bez rezervace. Protože se na lekci vždy sejdou lidé od začátečníků až po velmi pokročilé, snažíme se najít zlatý střed.

S JAKÝM PŘEDSTIHEM NA LEKCI PŘIJÍT?

Přijďte 15 minut dopředu, abyste se mohli v klidu převléct, seznámit se s lektorem a zeptat se na vše, co vás zajímá.

CO POTŘEBUJI?

Vlastně jen pohodlné oblečení, které dýchá a neomezuje v pohybu. Jóga se cvičí na speciálních neklouzavých podložkách – jógamatkách, ale tu si můžete zapůjčit ve studiu. Až pokud józe propadnete, stojí za to zvážit koupi své vlastní, s výběrem vám určitě pomůžeme.
Jóga se cvičí naboso, chceme být vždy v plném kontaktu se zemí, vnímat všemi smysly.

Nenoste do sálu láhve  s vodou, během lekce nepijeme. Prohloubeným dechem zahříváme tělo a voda by ho ochlazovala, navíc při jógových pozicích často stlačujeme a protahujeme břišní stěnu, což voda v žaludku znepříjemňuje.

JE NĚJAKÁ JÓGOVÁ ETIKETA?

Pro mnohé z nás je jógová lekce jedinou částí dne, kde můžeme být sami se sebou, proto zachováváme na místě, kde praktikujeme, ticho. Stejně tak po skončení lekce opouštíme sál v tichosti, aby ti, kteří chtějí, mohli dál pokračovat v relaxaci nebo v praxi. Je důležité  vedět, že jóga není soutěž, tudíž nevyhraje ten, kdo zvedne nohu výš. Své ego nechte přede dveřmi a zkuste si lekci prostě užít sami se sebou, prodýchat, zůstat přítomni. Každá pozice je dosažitelná, pro někoho zítra pro někoho za rok, každopádně nejvíce se naučíte na cestě, ne v cíli.

O TELEFONECH

Mobil z lekcí vynechejte, jste tam sami pro sebe. Ujistěte se vždy, že jste vypnuli zvuk, není dobré narušit ostatním relaxaci mobilním vyzváněním (veřte tomu nebo ne, všichni vám zavolají přesně v okamžiku meditace) :-)

JAK ČASTO CHODIT?

Jedna hodina týdne s naším tělem a myslí žádné zázraky neudělá, proto se snažte praktikovat několikrát v týdnu (ať už ve studiu nebo doma). I 15 minut denně znamená mnoho.

A už přijďte, těšíme se na vás.

NĚCO Z FACEBOOKU

Pokud jste spíše na FB a chcete být v obraze, dejte nám like ;o)