ASHTANGA
JÓGA

Ashtanga jóga je dynamickým směrem  jógy, který modernímu světu předstvil Pattabi Jois. Lekce ashtangy jsou fyzicky náročnější, dávají tělu sílu a pružnost, efektivně ho zbavují toxinů. Jde o systém, pro nějž je příznačné řazení ásan v pevném sledu, propojení dechu s pohyby těla (vinyasa), směřování pohledu na určité místo (drishti) a uzamknutí energetických zámků (bandhy). Tradičně se Ashtanga praktikuje tzv. Mysore stylem, kdy každý cvičí sestavu ásan sám v rychlosti svého dechu a učitel dává adjustmenty - dopomoce.

Lekce ve stylu mysore: po - pá 6:30 -8:00
Vedená lekce: po 19:30, út 16:00 a 18:30

HATHA
JÓGA

Lekce hatha jógy jsou vhodné pro ty, kteří s jógou začínají. V popředí zájmu je praktikování jógových pozic (ásan) a dechových cvičení (pranajáma). Díky pomalejšímu provádění ásan a správnému dýchání posilujeme a čistíme tělo, zklidňujeme mysl. Hatha jóga si klade za cíl ozdravit lidský organizmus jako celek, vytvořit rovnováhu a harmonii mezi tělem, duší a duchem a připravit tak na spirituální cestu.     


Po 9:00, 15:00,
Út 8:15, 16:00, 18:30
St 9:00, 16:00, 19:00
Čt 8:00, 16:00, 18:30, 19:45
Pá 8:00, 14:45, 16:00

JIN
JÓGA

Jin jóga spojuje jogínskou a taostickou tradici a je považována za praxi klidné síly. Většina forem jógy praktikované v západním světě je spíše jangové povahy – v centru jejich pozornosti stojí práce se svaly a snaha o dosažení určité formy. Jin jóga se soustředí na práci s měkkými pojivovými tkáněmi, pozice drží několik minut bez důrazu na jejich formu.

Čt 18:15

JÓGA
PRO ŽENY

Lekce Jógy pro ženy jsou ideální pro široké spektrum žen. Jedná se o jemnější formu hatha jógy s prvky Jin jógy. Tyto lekce jsou navrženy tak, aby mírnily potíže jako: premenstruační syndrom, bolestivá menstruace, bolesti ve spodní části zad a psychická nepohoda či napětí. Během lekcí se naučíte aktivovat pánevní dno a používat speciální dechové techniky, tím se podpoří benefity jednotlivých ásan.

St 16:00

JÓGOVÁ TERAPIE

Cílem jógové terapie stejně jako jógy samotné je propojenost. V jógové terapii nám mohou pomoci základní principy vývojové kineziologie - pohyb musí mít jasný úmysl a musí vycházet ze správné opory. V lekcích jógové terapie procházíme pozicemi a snažíme se vnímat jemné změny, které během pohybu nastávají, učíme se poznat vlastní tělo jakoby zvnitřku. Cvičení je vhodné pro všechny začátečníky, ale i pro pokročilé jogíny, kterým může pomoci najít v jejich praxi lehkost, kterou správné nastavení těla přirozeně přináší.


Po 16:15
Út 17:15 
Čt 18:30

JÓGA PRO TĚHOTNÉ

 Tyto lekce jsou plně přizpůsobeny nastávajícím maminkám. Praktikujeme ve stylu hatha jógy, jemnějším tempem. Jóga se doporučuje cvičit od 3. měsíce těhotenství, první návštěvě by vždy měla předcházet konzultace s ošetřujícím lékařem.

Po 16:15
 

JÓGA PRO SENIORY

Jedná se o lekce hatha jógy speciálně uzpůsobené lidem vyššího věku. Jemnými pohyby se učíme vracet se zpátky do svého těla, obnovitnost a vitalitu. Velkou část lekce věnujeme práci s dechem, neboť dech znamená život.

Po 10:30

St 14:45

Pá 9:30

KUNDALINÍ
JÓGA

Kundaliní jóga je ucelený systém cvičení, který zápanímu světu představil v roce 1969 mistr Yogi Bhajan. Po tisíce let byla tato věda a technologie uchovávána v tajnosti a předávána z mistra na vybraného učně pouze ústní formou. V dnešní době se vyučuje v téměř nezměněné podobě.

Hodina je určena lidem každé věkové skupiny, neboť se zde nepraktikují složité asány, spíše jednoduché cviky. Ty jsou účelně a s důrazem na přesnost sestaveny do tzv. kryie. Kriya je sladěný systém skládající se z pohybů, zvuku, pranayamu, muder, soustředění se a meditace, který automaticky vede energie v těle a mysli ke specifickému výsledku neboli změně vědomí.

Po 18:00
Pá 6:30

.

JÓGA
PRO DĚTI

Tyto lekce dětem hravou formou představují hloubku jógy. Děti se učí skrze jógové ásany zacházet s tělem, díky práci s dechem koncentrují svou mysl a poznávají své emoce. V každé lekci je vyčleněn i čas na kreativní činnost.

Čt 14:00 a 15:30

MÁTE VYBRÁNO?

Víme, že při výběru se občas není o co opřít, nepomáhají slova, ale zkušenost. Proto bude nejsnazší si lekci přijít, vyzkoušet nebo nám zavolejte a my vám rádi poradíme.