23.11. Dýchání - klíč k ásanám, Dalibor Štědronský

Rezervace nutná

Čas: 9:00 - 16:00
Cena: 1500 Kč
 


Seminář bude primárně zaměřený na zvědomění procesu dýchání, vyzkoušíme, jak dech ovlivňuje držení těla a naopak jak pozice těla ovlivňuje dýchání. Nacvičíme "dokonalý" výdech. Budeme hledat, jak zapojovat pánevní dno a jak skrz něj ovlivnit dech a ásany. Zkusíme skrze několik jógových technik zvědomnit břišní stěnu, která je nezbytným spolučinitelem přirozeného dýchání. Podíváme se na techniku dechu v ásanách a to zejména předklonových, které jsou pro nácvik vědomého, kontrolovaného dýchání nejsnazší. Vysvětlím, jak na předklony, aby neubližovaly, ale přinášely co největší užitek. Společně pak budeme zkoumat, co je to skutečné uvolnění beder a co „iluzorní uvolnění“.

Cílem semináře bude inspirovat k zapojování dechu při cvičení ásan tak, aby se postupem doby stal činitelem, který ásany vytváří a ne je „komplikuje“:)

Rezervace nutná.
Cena: 1 500 Kč

Ke čtení

The Yogic Psychology of the Varna system - Yogita Karpate

The Yogic Psychology of the Varna system - Yogita Karpate

From the first article in this series, we know that the Indian caste system is based on “Varna and Jaatis” and that this concept was put together by the Rishis. But how did they do it?