12.4.Sthira sukham asanam vhled do vinyása krama Psoas sval duše - Nikol Pfeifer

Rezervace nutná.
Cena: 900 Kč
Čas: 17:00 – 20:00

Zveme vás na teoreticko-praktický seminář brněnské učitelky jógy - Nikol Pfeiferové. Mnozí z vás ji znají z loňského Yogafestu v Solnici.

Co vás čeká?
- úvod do funkční fyziologie, význam Pada a Hasta bandha (teorie
- jak funguje svalové řetězení, zapojení středu těla (teorie)
- praxe Vinyása krama zaměřená na iliopsoas, sval duše
- krok po kroku se budeme dostávat k pokročilejší rovnovážné pozici Natarajasana

Najdi rovnováhu mezi snahou a lehkostí „Ásana sthiti“( stálost v pozici ), naučíme se naslouchat a porozumět řeči svého těla.
Skrze pozorování toho, co se při praxi děje uvnitř se ponoříme do podstaty fyziologie v ásanách, dechu i samotné meditaci v pohybu. Budete vědět, že zažíváte asana sthiti, když je pozice stabilní, vaše svaly jsou zapojeny a váš dech je rytmický a podporuje okamžik, který se před vámi odehrává. Vaše mysl bude přítomná a pozorná.
Sthira je oheň; část praxe, která vyžaduje, abyste byli plně přítomni, když vstoupíte do pocitů nepohodlí, ať už se vynoří z fyzického těla, mysli nebo energetického těla.
Sukha nastane, když se naučíme pustit. Je to část praxe, kde, jak se stále více seznamujeme se sebou samými, začínáme se uvolňovat a stáváme se více přítomni v prožívání, aniž bychom museli dělat více nebo se více snažit.
Na naší podložce a v našich životech neustále hledáme harmonii mezi silou a stabilitou, stejně jako flexibilitou a svobodou. Příliš mnoho jednoho a příliš málo druhého vytváří nerovnováhu.
Přijďte společně praktikovat.

Rezervace nutná.
Cena: 900 Kč


26.4. Síla archetypů ženské duše Prožitkový workshop s Ingrid Tůmovou

26.4. Síla archetypů ženské duše Prožitkový workshop s Ingrid Tůmovou

8. a 9. 6. Úvod do Rozvahy pohybu s Matejom Jurenkom

8. a 9. 6. Úvod do Rozvahy pohybu s Matejom Jurenkom

Matěj Jurenka - mezinárodně uznávaný učitel jógy, který působil několik let v Šanghaji a na Bali přijede podruhé do ČB. Nenechte su ujít jeho inspirativní metodu.

29.11. Tradiční tantra jóga - Helena Březinová

29.11. Tradiční tantra jóga - Helena Březinová

Tradiční tantra jóga je prastará a léčivá kombinace asán, dechových cvičení a meditace. Klademe důraz na jemné a nenásilné provádění pozic, koncentrací rozšiřujeme naše vnímání tělesné vitální energie a všech vnitřních procesů.

Ke čtení

CHCI JÍST JEN KDYŽ MÁM HLAD

CHCI JÍST JEN KDYŽ MÁM HLAD

Setkávám se s názorem, že je jakýmsi ideálem dosáhnout tohoto stavu – jíst jen a pouze tehdy, když máme fyzický vjem hladu.