13.8.Cesta dovnitř proti proudu času aneb Setkání s jógovou historií na vlastní kůži

Rezervace nutná.
Cena: 900 Kč
Čas: 9:00 – 16:00

Čas: 09:00–-12:00; 13:00–16:00

„Kdo zná historii, nemusí opakovat chyby minulosti.“

 

POZOR! Informace, se kterými se budeme seznamovat, mohou způsobit ztrátu mnohých iluzí!

 

Když se řekne jógová historie, každému se spontánně vybaví časy velmi dávné, staré jako lidstvo samo. Málokdo ale tuší, že období, které je nejvíce relevantní pro podobu dnešní jógy je výrazně mladší – je to přelom 19. a 20. století, kdy se udála jógová renesance, jejíž plody „sklízíme“ dodnes. V rámci našeho semináře si toto období více přiblížíme a zároveň budeme zkoumat technky, které stály u zrodu jógové praxe, jak ji známe dnes.

První část bude více praktická – ukážeme si, jakým způsobem tvořili jógoví průkopníci a kde čerpali inspiraci – zde nás čeká nejedno překvapení. Ve druhé části - více teoretické si budeme povídat o historii jógy, o vztahu moderní jógy a té „původní“. Zároveň se zamyslíme nad tím, co nám povědomí o jógové historii může přinést do naší současné praxe.


Co si z workshopu odneseš: (co se tam naučí?)
-  dozvíš se, kde se vzala jóga, kterou cvičíš
-  je dobré být v obraze, vše tedy zasadíme do širšího historického kontextu 

-  zjistíš, že ne všechno bylo tak, jak se říká, nebo jak si myslíme, že bylo
-  gram praxe je cennější než tuna teorie, ochutnáme, jak vypadala jóga dříve
-  dostaneš materiály a inspiraci k dalšímu studiu

a ještě něco navíc;-)

 

Workshop je vhodný pro ty, kteří se rádi dozvídají nové informace a chtějí si je zařadit do souvislostí.

Vzhledem k povaze tématu jej více ocení adepti věnující se jógové praxi delší dobu, ovšem vítáni jsou všichni se zájmem o věc.

 

Orientační program:

Dopoledne:

9:00–12:00 Komentovaná lekce: Po stopách moderní jógy, ochutnáme konkrétní techniky stojící na počátku jógového boomu a zároveň si představíme metodu, jakou používali velcí jógoví učitelé 20. století – jako byl např. Šrí Jógendra nebo Kršnamáčarja.

 

Odpoledne:

13:00–16:00 Přednáška a jemná praxe: Cesta dovnitř proti proudu času. Moderní jóga vs. Klasická jóga. Povídání a diskuze o jógové historii a relevanci jednotlivých vývojových období pro naši současnost – pro nás tady a teď.   

 

O lektorovi – Martin je zkušený jógový lektor čerpající ze své více než desetileté jógové praxe. V současnosti vyučuje na dvou školách pro lektory jógy (Think Yoga v Českých Budějovicích a Škola jógy a zdravého pohybu Lenky Oravcové). Je autorem seriálu popularizačních článků Po stopách moderní jógy a v tomto tématu se aktivně vzdělává. Více o něm na: www.tao-yoga.cz 

1 blok - 590 Kč

celý den - 900 Kč


26.4. Síla archetypů ženské duše Prožitkový workshop s Ingrid Tůmovou

26.4. Síla archetypů ženské duše Prožitkový workshop s Ingrid Tůmovou

19.6. Záklony s Matejom Jurenkom

19.6. Záklony s Matejom Jurenkom

Matěj Jurenka - mezinárodně uznávaný učitel jógy, který působil několik let v Šanghaji a na Bali přijede podruhé do ČB. Nenechte si ujít jeho inspirativní metodu.

29.11. Tradiční tantra jóga - Helena Březinová

29.11. Tradiční tantra jóga - Helena Březinová

Tradiční tantra jóga je prastará a léčivá kombinace asán, dechových cvičení a meditace. Klademe důraz na jemné a nenásilné provádění pozic, koncentrací rozšiřujeme naše vnímání tělesné vitální energie a všech vnitřních procesů.

Ke čtení

CHCI JÍST JEN KDYŽ MÁM HLAD

CHCI JÍST JEN KDYŽ MÁM HLAD

Setkávám se s názorem, že je jakýmsi ideálem dosáhnout tohoto stavu – jíst jen a pouze tehdy, když máme fyzický vjem hladu.