13.8.Cesta dovnitř proti proudu času aneb Setkání s jógovou historií na vlastní kůži

Rezervace nutná.
Cena: 900 Kč
Čas: 9:00 – 16:00

Čas: 09:00–-12:00; 13:00–16:00

„Kdo zná historii, nemusí opakovat chyby minulosti.“

 

POZOR! Informace, se kterými se budeme seznamovat, mohou způsobit ztrátu mnohých iluzí!

 

Když se řekne jógová historie, každému se spontánně vybaví časy velmi dávné, staré jako lidstvo samo. Málokdo ale tuší, že období, které je nejvíce relevantní pro podobu dnešní jógy je výrazně mladší – je to přelom 19. a 20. století, kdy se udála jógová renesance, jejíž plody „sklízíme“ dodnes. V rámci našeho semináře si toto období více přiblížíme a zároveň budeme zkoumat technky, které stály u zrodu jógové praxe, jak ji známe dnes.

První část bude více praktická – ukážeme si, jakým způsobem tvořili jógoví průkopníci a kde čerpali inspiraci – zde nás čeká nejedno překvapení. Ve druhé části - více teoretické si budeme povídat o historii jógy, o vztahu moderní jógy a té „původní“. Zároveň se zamyslíme nad tím, co nám povědomí o jógové historii může přinést do naší současné praxe.


Co si z workshopu odneseš: (co se tam naučí?)
-  dozvíš se, kde se vzala jóga, kterou cvičíš
-  je dobré být v obraze, vše tedy zasadíme do širšího historického kontextu 

-  zjistíš, že ne všechno bylo tak, jak se říká, nebo jak si myslíme, že bylo
-  gram praxe je cennější než tuna teorie, ochutnáme, jak vypadala jóga dříve
-  dostaneš materiály a inspiraci k dalšímu studiu

a ještě něco navíc;-)

 

Workshop je vhodný pro ty, kteří se rádi dozvídají nové informace a chtějí si je zařadit do souvislostí.

Vzhledem k povaze tématu jej více ocení adepti věnující se jógové praxi delší dobu, ovšem vítáni jsou všichni se zájmem o věc.

 

Orientační program:

Dopoledne:

9:00–12:00 Komentovaná lekce: Po stopách moderní jógy, ochutnáme konkrétní techniky stojící na počátku jógového boomu a zároveň si představíme metodu, jakou používali velcí jógoví učitelé 20. století – jako byl např. Šrí Jógendra nebo Kršnamáčarja.

 

Odpoledne:

13:00–16:00 Přednáška a jemná praxe: Cesta dovnitř proti proudu času. Moderní jóga vs. Klasická jóga. Povídání a diskuze o jógové historii a relevanci jednotlivých vývojových období pro naši současnost – pro nás tady a teď.   

 

O lektorovi – Martin je zkušený jógový lektor čerpající ze své více než desetileté jógové praxe. V současnosti vyučuje na dvou školách pro lektory jógy (Think Yoga v Českých Budějovicích a Škola jógy a zdravého pohybu Lenky Oravcové). Je autorem seriálu popularizačních článků Po stopách moderní jógy a v tomto tématu se aktivně vzdělává. Více o něm na: www.tao-yoga.cz 

1 blok - 590 Kč

celý den - 900 Kč


17.12.Tradiční hatha joga - Yogita Karpate

17.12.Tradiční hatha joga - Yogita Karpate

Zveme vás na lekci tradiční hatha jógy pod vedením Yogity Karpate - indické učitelky jógy.

7.12. Indie taková jaká opravdu je - přednáška Yogity Karpate

7.12. Indie taková jaká opravdu je - přednáška Yogity Karpate

Indický subkontinent, celá jeho historie a kultura není pro nás Evropany vždy zcela jasně čitelná a srozumitelná. Pojďme se jí tedy pokusit porozumět.

3.-4.2.Pro učitele jógy a zájemce - Učím těhotenskou jógu -  Jana Knopová

3.-4.2.Pro učitele jógy a zájemce - Učím těhotenskou jógu - Jana Knopová

Kurs je určený lektorům jógy, nebo klientům s hlubší jógovou praxí, kteří mají zájem rozšířit své znalosti o toto téma. Ráda bych se s vámi podělila o své zkušenosti jakožto učitel a zároveň matka třech dětí.

Ke čtení

CHCI JÍST JEN KDYŽ MÁM HLAD

CHCI JÍST JEN KDYŽ MÁM HLAD

Setkávám se s názorem, že je jakýmsi ideálem dosáhnout tohoto stavu – jíst jen a pouze tehdy, když máme fyzický vjem hladu.