19. - 21.4.NA CESTĚ K VYŠŠÍ BDĚLOSTI: pokročilá pránájáma, meditace, jóga spánku & snění - Petr Smil

Rezervace nutná.
Cena: 3 300 Kč
Čas: 

NA CESTĚ K VYŠŠÍ BDĚLOSTI: pokročilá pránájáma a meditace, jóga spánku & snění s Petrem Smilem

Jen lehce pod povrchem tvého obvyklého denního vědomí existuje nekonečný duševní a duchovní vesmír s osobitou vnitřní dynamikou, nevyčerpatelnými zdroji inspirace i odpověďmi na otázky, které si možná čas od času pokládáš.

Ač mnozí třeba nevěnujeme dostatečnou pozornost vlastnímu vnitřnímu životu, je pravdou, že není dobrodružnější cesty než právě ubírání se duševní krajinou ke zřídlu vlastního bytí.

Jóga není ničím jiným než naukou o vstupu do těch vrstev existence, kde se doslova tváří v tvář setkáváme nejen se svými možnostmi, ale i omezujícími přesvědčeními o sobě a o světě, které nám někdy brání v rozvíjení potenciálu, kterým jsme obdařeni.

Ásany, dech, pránájáma, meditace, práce se sny, lucidita ve snu, jóga spánku a snění – to všechno jsou prostředky na cestě k horizontu sebeuskutečnění.

NÁPLŇ
– předpoklady pro cestu (příprava těla, vnitřní kultivace, základní dechové a meditační techniky)

– praxe jógy s důrazem na reflexi jemných rovin

– pokročilá pránájáma, práce s energetickým potenciálem (zádrže dechu / kumbhaky, bandhy, mudry / teoreticky i prakticky)

– noční část praxe pro aktivní práci v zóně parasympatiku, rozvoj lucidity

PRO KOHO
Určeno zájemcům, kteří už mají praktické zkušenosti se základními dechovými a meditačními technikami a chtějí jít hlouběji.

Nevhodné pro uživatele jakékoliv formy antipsychotik či osoby se zkušeností psychotických atak v minulosti, dále nevhodné pro těhotné.

ORIENTAČNÍ ČASOVÝ HARMONOGRAM
Pátek

– 18:30 – 20:30

Sobota

– 9:00 – 18:00

+ noční část praxe (bude i dostatek času na noční spánek)

Neděle

– 9:30 – 13:00

Cena: 3300 Kč
Rezervace nutná


26.4. Síla archetypů ženské duše Prožitkový workshop s Ingrid Tůmovou

26.4. Síla archetypů ženské duše Prožitkový workshop s Ingrid Tůmovou

19.6. Záklony s Matejom Jurenkom

19.6. Záklony s Matejom Jurenkom

Matěj Jurenka - mezinárodně uznávaný učitel jógy, který působil několik let v Šanghaji a na Bali přijede podruhé do ČB. Nenechte si ujít jeho inspirativní metodu.

29.11. Tradiční tantra jóga - Helena Březinová

29.11. Tradiční tantra jóga - Helena Březinová

Tradiční tantra jóga je prastará a léčivá kombinace asán, dechových cvičení a meditace. Klademe důraz na jemné a nenásilné provádění pozic, koncentrací rozšiřujeme naše vnímání tělesné vitální energie a všech vnitřních procesů.

Ke čtení

CHCI JÍST JEN KDYŽ MÁM HLAD

CHCI JÍST JEN KDYŽ MÁM HLAD

Setkávám se s názorem, že je jakýmsi ideálem dosáhnout tohoto stavu – jíst jen a pouze tehdy, když máme fyzický vjem hladu.